Prohlášení DSZ na podporu starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochové

19.01.2015 15:44

Demokratická strana zelených /DSZ/ vyjadřuje podporu poslankyni PS PČR a starostce Prahy 2 Mgr. Janě Černochové v souvislosti s její účastí a projevem na páteční demonstraci proti radikálnímu islámu.

DSZ neshledává v účasti na demonstraci ani v projevu paní poslankyně Černochové nic negativního, naopak oceňuje její odvahu a snahu poukázat na daný problém.  Nechápe proto neopodstatněnou kritiku, které se jí za účast na demonstraci dostává od části politiků a médií.  Vyjádření vlastního názoru považuje DSZ za základ demokratické společnosti.

DSZ je přesvědčena, že názor na radikální islám paní poslankyně i účastníků demonstrace není ojedinělý, ale naopak jej lze považovat v evropské společnosti za názor většinový.

DSZ chápe obavy obyvatel Evropy z rozšiřujícího se násilí islámských radikálů i z jejich výhružek či snah zavádění jejich praktik právě s ohledem na poslední události ve Francii a Belgii. Respektuje proto právo demonstrujících vyjádřit pokojně a nenásilně své přesvědčení.

DSZ lituje oběti islámských radikálů při teroristickém útoku v Paříži, ale zároveň připomíná, že nelze svobodu slova zneužívat k šíření nenávisti a útoků na víru druhých.

 


Řídící výbor DSZ

 V Domažlicích 19.1.2015