Tomáš Ortel podpořil a zaštítil iniciativu VLAST

15.12.2016 20:46
Tomáš Ortel - frontman skupiny ORTEL  podpořil a zaštítil svým jménem iniciativu Vlast a její snahy směřující k sestavení společných kandidátních listin národně a vlastenecky orientovaných politických stran a hnutí pro volby do PS PČR v roce 2017. Tomáš Ortel je výrazná osobnost s vysokým vlasteneckým kreditem, která je dostatečně známá a v určitém slova smyslu nadstranická, a tedy i všeobecně akceptovatelná jak pro poměrně široké názorové spektrum subjektů sdružujících se v iniciativě Vlast, tak pro potencionální voliče.    

Demokratická strana zelených, resp. přípravný výbor iniciativy Vlast oslovil přes sedm desítek národně orientovaných stran, hnutí, spolků, organizací a iniciativ s pozváním na setkání, jehož výsledkem by mělo být položení základů uskupení společně postupujícího s cílem získat významný politický vliv v České republice při dalších parlamentních volbách. Pokud by takové uskupení vzniklo, mělo by voličům – občanům - nabídnout řešení problému zásadního významu: prosazení zákona o obecném referendu, na jehož základě by bylo provedeno všelidové hlasování o vystoupení České republiky v Evropské unie, Severoatlantické aliance a o přijímání migrantů. O jiných politických a ekonomických tématech je možné jednat, priority jsou však dané. Velký, jednotný, společně vystupující celek má reálnou naději uspět. Není snad třeba připomínat pověst o Svatoplukových prutech nebo heslo – V jednotě je síla.

Pro vlastenecké a národně orientované strany se stejným nebo podobným zaměřením je jen jediná možnost, jak si v parlamentních volbách nezopakovat debakl z voleb krajských – jít do voleb společně. O sjednocování toho bylo v poslední době řečeno a napsáno mnohé, jakési pokusy i proběhly, ale nyní, v ponurém světle výsledků krajských voleb, nadešel čas rozhodně, věcně a konstruktivně jednat.Setkání je naplánované na konec ledna 2017.                                                                     

za přípravný výbor iniciativy Vlast:                 

 Jiří Anderle, předseda DSZ                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Jan Sladký, místopředseda DSZ                                                                                                                                                                                     Ing. Jan Havel a Jan Teplík, občanští aktivisté - příznivci DSZ

V Domažlicích 15.12.2016

 

Kontakt

Demokratická strana zelených /DSZ/ www.facebook.com/suverenita.dsz.domazlicko.cz/

www.facebook.com/ DemokratickaStranaZelenychdsz

www.facebook.com/destze
Demokraticka-strana-zelenych @seznam.cz